Rüya TabirleriRüya Yorumları - Z


ZABITA
Rüyada zabıta memuru görmek; bir yakınınızla aranızın açılmasına, çok büyük bir kavgaya, zabıtanın size ceza yazdığını görmek; insanlara sırrınızı açtığınızdan dolayı çok büyük zararlara ve felakete uğrayacağınıza işarettir.

ZAFER
Rüyada Türk Ordusu'nun düşmana karşı bir zafer kazandığını görmek; başladığınız her işi başarı ve alnınızın akı ile bitireceğinize, yüksek mevki ve itibar sahibi olacağınıza işarettir.

ZAKKUM
Rüyada zakkum görmek; çok sevdiğiniz ve saydığınız bir kimsenin hakaret ve alaycı sözlerine maruz kalarak çok üzüleceğinize ve bundan böyle kimseye yakınlık göstermemeye karar vereceğinize işarettir.

ZAMBAK
Rüyada genç bir kızın elinde zambak görmesi; çok yükselmesine ve zengin olmasına, bahçeden zambak topladığını görmek; dostlarınızdan çok güzel haberler alacağınıza, birisinin size zambak buketi verdiğini görmek; birisi tarafından beğenildiğinize ve sevildiğinize işarettir.

ZAR
Rüyada tavla zarı görmek; geleceğinizi etkileyecek çok önemli kararlar verme aşamasında olduğunuza, zarla kumar oynadığını görmek;şansınızın açılacağına, zarla kumar oynayıp bütün varınızı ve yoğunuzu bu uğurda harcadığınızı görmek; bu günlerde talih oyunlarında çok şanslı olacağınıza işarettir.

ZARF
Rüyada mektup zarfı görmek; sırlarınızın yakınlarınız tarafından açığa çıkarılacağına, mektubu zarfa koyduğunuzu görmek; önemli sevindirici haberler alacağınıza, bir zarftan mektup çıkartarak okuduğunuzu görmek; uzaktaki bir dostunuzun sizden mektup beklediğine işarettir.

ZEHİR
Rüyada zehir görmek; bir tuzağa düşürülmek üzere olduğunuza dikkatli olmanız gerektiğine, zehiri içmek; hastalanacağınıza, zehir yediğinizi görmek; çok yaşayacağınıza, elinize para geçeceğine, zehir yaptığınızı, alıp sattığınızı görmek; haram yoldan fazla para kazandığınıza, birisinin size zehir verdiğini yada yedirdiğini görmek; o kimseden yardım göreceğinize, birine zehir verdiğinizi görmek; o kimseye yardımda bulunacağınıza işarettir.

ZELZELE
Rüyada zelzele olduğunu görmek; azap ve kedere düşeceğinize işarettir.

ZEMZEM
Rüyada zemzem suyunu görmek yada içmek; bütün hastalık ve sıkıntılardan kurtulacağınıza, mal ve paraya kavuşacağınıza işarettir.

ZEYTİN
Rüyada zeytin görmek; zengin olmaya, zeytin yediğini görmek; isteklerinizin geçte olsa gerçekleşeceğine, sarı zeytin görmek; hastalığa işarettir.

ZİNA
Rüyada zina yaptığını görmek; bazı yorumculara göre; uzun süre mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize, bazılarına göre ise ihanete uğrayacağınıza işarettir.

ZİNDAN
Rüyada zindanda mahkum olduğunu görmek; bir konu hakkında yanılgıya düşerek üzüleceğinize, el ve ayaklarınızın zincirle bağlı olduğunu görmek; kedere düşmeye, bu zincirleri çözdüğünüzü görmek; sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.