Rüya TabirleriRüya Yorumları - R


RADYO
Rüyada kendinizi radyo dinlerken görmek; çabuk geçecek bir can sıkıntısına tutulacağınıza , kendinizi bir radyo satın alırken görmek; bir tanıdığınızın istemeden kalbini kıracağınıza işarettir.

RAF
Rüyada raf görmek; hayatınızı mutlu ve mesut olarak geçireceğinize işarettir.

RAHİBE
Rüyada rahibe görmek; eğer rahibe genç,güzel ve güler yüzlü ise; mutluluğa,paraya, ihtiyar,çirkin ve asık yüzlü ise; sıkıntıya işarettir.

RAHİM
Rüyada rahim ağrısı çekmek; hayırlı bir çocuk doğuracağınıza işarettir.

RAHİP
Rüyada rahip görmek; rahibin üstü başı temiz ise iyi ve dindar biri ile tanışmaya, üstü başı kirli ve çirkin ise dinsiz ve kötü biri ile karşılaşmaya, rahipten bir şey almak; çok kötü bir haber almaya, rahiple kavga etmek; galip gelmek; bir felaketten kurtulmaya, mağlup olmak; kaza geçirmeye veya üzüntüye işarettir.

RAKAM
Rüyada birden yetmişsekize kadarki rakamları görmek; iyi talihli olmaya, özellikle kırkdokuz rakamı bol şansa, yetmişsekizden sonraki rakamlar; orta derecede bir şansa, üçyüzkırkbeş rakamıda tıpkı kırkdokuz rakamı gibi yüksek ve bol şansa işarettir.

RAKET
Rüyada tenis raketi görmek; günlerinizi faydasız işler peşinde geçireceğinize ve zarara uğrayacağınıza işarettir.

RAKI
Rüyada rakı içmek yada görmek; yanlış hareketler sonucu kötü yola düşmeye, geçimini haram yollardan sağlamaya veya hasta olmaya işarettir.

RANDEVU
Rüyada randevulaştığınız biri ile buluştuğunuzu görmek; sevinç ve mutluluğun artmasına, söz verdiğiniz halde randevuya gitmediğini görmek; büyük bir üzüntü yaşamaya işarettir.

RAPOR
Rüyada bir doktordan rapor aldığını görmek; eski sağlığınızı kaybetmeye başladığınıza ve artık çalışmakta zorlandığınıza işarettir.

REÇEL
Rüyada reçel yapmak veya yemek; hayatı sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmeye işarettir.

REÇETE
Rüyada doktorun size reçete verdiğini görmek; hafif bir hastalık geçireceğinize yada hasta ziyaretine gideceğinize işarettir.

REDDETMEK
Rüyada bir teklifi reddettiğini görmek; aile ve aşk hayatınızda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağınıza işarettir.

REHBER
Rüyada rehber görmek; işinizi başka insanlara bıraktığınız taktirde kötü şeyler olacağına işarettir.

REHİN
Rüyada herhangi bir eşyayı rehin bıraktığını görmek; harcamalarınıza dikkat etmediğiniz sürece para konusunda sıkıntı çekeceğinize işarettir.

REKABET
Rüyada birileri ile rekabet halinde olduğunuzu görmek; kıskanç davranışlarınız yüzünden daima acı çekeceğinize işarettir.

REKTÖR
Rüyada bir üniversite rektörü görmek; gözünüzün yükseklerde olduğundan dolayı kötü günler geçireceğinize işarettir.

RENK
Rüyada herhangi bir renk görmek; yakında tuhaf bir olay ile karşılaşacağınıza, canlı ve iç açıcı renkler; bir maceraya atılmaya, koyu ve iç karartan siyahımsı renkler; geçmeyecek ve yorgunluğa çevirecek bir üzüntüye, sarı renk; hastalığa, kırmızı renk; hiddete, mavi; sükunet ve tembelliğe, yeşil renk; murada ermeye, mor; mevki düşmeye, pembe; aşka, kahverengi; akıllı hareket etmeye işarettir.

RESİM
Rüyada insan yada hayvan resmi görmek, yapmak yada almak; hayal peşinde koşmaya, cansız bir şey resmi; sonuçsuz ve boş bir işle uğraşmaya işarettir.
RESMİ GEÇİT
Rüyada resmi geçit görmek; istediğiniz şeylerin kısa sürede gerçekleşeceğine işarettir.

RESSAM
Rüyada ressam görmek; hayatını insanları kandırarak geçiren bir adamla tanışmaya işarettir.

RUH
Rüyada ruh görmek; umulmadık bir olayla karşılaşmaya işarettir.

RUJ
Rüyada ruj sürdüğünü görmek; bir sürprizle karşılaşmaya işarettir.

RULET
Rüyada rulet oynadığını görmek; iş ve özel hayatta birçok hatalar işleyerek maddi ve manevi olarak sarsılacağınıza işarettir.

RÜŞVET
Rüyada rüşvet aldığını görmek; içinde bulunduğunuz çevreden derhal uzaklaşmanız gerektiğine, rüşvet verdiğini görmek; yakınlarınızla olan ilişkilerinizde daha dürüst olmanız gerektiğine işarettir.

RÜZGAR
Rüyada hafif rüzgar görmek; hasta için sağlığına kavuşmaya, başkaları için güzel haberlere, saygıdeğer mevki sahibi bir kişi ile tanışmaya, lodos; sıkıntılara atlatmaya, fırtına; rüyanın görüldüğü şehirde bir felaket yaşanacağına halkın kötü durumlara düşeceğine, sam rüzgarı; ateşli ve tehlikeli bir hastalığa yakalanmaya, rüzgar tarafından sürüklenmek; uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya işarettir.