Rüya TabirleriRüya Yorumları - K


KABAK
Rüyada kabak görmek; hasta ise sağlığına kavuşmaya, fazla mala, murada ermeye işarettir.

KABAKULAK
Rüyada kabakulak olduğunu görmek; sağlığın çok kötü bir şekilde bozulacağına işarettir.

KABIZLIK
Rüyada kabız olduğunuzu görmek; çok para harcamamanız gerektiğine işarettir.

KABİLE
Rüyada kabile görmek; işlerinizin yolunda gitmeyeceğine ve fakirleşeceğinize işarettir.

KABİR
Rüyada kabir görmek; mahpusa düşmeye, kabir yaptırdığınızı görmek; evinizi tamir ettireceğinize, açık bir kabri örtmek; sağlıklı, uzun bir ömür sürmeye, kabri kazıp içinden diri insan çıktığını görmek; teşebbüs edilen işte başarı sağlanacağına, birinin sizi kabre koymaya çalıştığını görmek; bir tehlikenin yakınınızda olduğuna, bakımlı, çiçeklerle süslü bir kabir görmek; o memleketin zengin olup kalkınacağına işarettir.

KABUS
Rüyada kabus görmek; düşmanlarınızdan zarar göremeyeceğinize işarettir.

KAÇAK
Rüyada bir kaçağı yakalamak; düşmanınızın güçlü olduğuna işarettir.

KADAYIF
Rüyada kadayıf yemek; bir yerden elinize para geçeceğine, kadayıf satmak; elinizden para çıkacağına, çiğ kadayıf; zahmetli kazanca, pişmiş kadayıf; kolay kazanca işarettir.

KADEH
Rüyada kadeh görmek; evlilik ve çocuk sahibi olmaya işarettir.

KADIN
Rüyada yanınızda makyajlı bir kadın olduğunu görmek; zengin olmaya ve seyahate, genç karınızı yaşlanmış görmek, kötüye, dahada gençleşmiş görmek; iyiye, güzel kadın; zengin olmaya, çirkin kadın; fakirliğe düşmeye işarettir.

KAFA
Rüyada elinizde kesik bir kafa görmek; bulunduğunuz mevkide yükseleceğinize ve malınızın artacağına, kafanızın vücudunuzdan ayrılmış olduğunu görmek; maddi manevi bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, hayvan kafası; mal ve menfaate işarettir.

KAFES
Rüyada kuş kafesi görmek; kıskandığınız birisini hile ile kandırmayı düşündüğünüze işarettir.

KAĞIT
Rüyada kağıt görmek; isteklerinizin gerçekleşeceğine, mavi kağıt; doğru habere, kahverengi kağıt; neşe ve gözyaşına, sarı kağıt; evlenmeye, kırmızı kağıt; üzüntüye, beyaz kağıt; aşık olmaya, kağıdı uçarken görmek; aile arasından veya komşulardan birinin öleceğine işarettir.

KAHVE
Rüyada kendinizi kahve içerken görmek; hastalıktan kurtulacağınıza, işlerinizin yoluna gireceğine, sade kahve içmek; hastalanacağınıza ve üzüntüye düşeceğinize, şekerli kahve içmek; haram ve kötü kazanca işarettir.

KALP
Rüyada kalbinizin çok fazla attığını görmek; aşık olacağınıza, kalp çarpması ile uyanmak; bir doktorun sizi tedavi etmesi gerektiğine, kalbinizin çalındığını görmek; başınıza kötü bir olayın geleceğine yada aklınızı yitireceğinize işarettir.

KALE
Rüyada kale görmek; istediğiniz her şeyin gerçekleşeceğine, düşmanlarınızı alt edeceğinize, kaleyi yıktığınızı görmek; düşmanlarınızın size zarar vereceğinize işarettir.

KALEM
Rüyada kalem görmek; yükseleceğinize,kalemi açmakta zorlandığınızı görmek; teşebbüs ettiğiniz bir işte başarısızlığa uğrayacağınıza, kalemin kırıldığını görmek; başarısızlığa ve bazı yorumculara göre ölüme işarettir.

KAMBUR
Rüyada kambur birini görmek; dünya işleri ile çok fazla ilgileneceğinize, kamburdan bir şey almak; işlerinizde başarılı olacağınıza, kendini kambur görmek; işlerinizde zarara uğrayacağınıza işarettir.

KAMÇI
Rüyada kamçı,kırbaç görmek; yüksek mevki sahibi olmaya,paraya, bazı yorumculara göre de iftiraya uğramaya ve üzüntüye işarettir.

KAMP
Rüyada kendinizi kamp yaparken görmek; Size güvenen insanların güvenlerini boşa çıkaracağınıza işarettir.

KAMYON
Rüyada kamyon ve kamyonet görmek; başka bir eve taşınmaya ve büyük bir işe teşebbüse işarettir.

KAN
Rüyada vücudunuzda yara olmadığı halde kan görmek; zarara uğramaya, rüşvet almaya ve rüşvet teklif etmeye, kanın yaralardan aktığını görmek; üzülmeye, kan içmek; haram mala ve haksız yere kan döküleceğine, ağzınızdan kan geldiğini görmek; iftaira atacağınıza ve yalan söyleyerek birini kandıracağınıza, damarlarınızdan kan aktığını görmek; zengin iseniz fakir düşeceğinize, fakir iseniz zengin olacağınıza, erkeklik organından kan geldiğini görmek; evli iseniz eşinizin çocuğunu kaybedeceğine, bekar iseniz bir zarara uğrayacağınıza, makattan kan geldiğini görmek; sağlığınızın bozulacağına ve kederleneceğinize, bir yarde birikmiş kan görmek; görülen yerde haksızlıklar olacağına, kan gölü veya çeşmeden kan aktığını görmek; görülen yerde kan döküleceğine, burnunuzun kanadığını görmek; üzüntülerinizin sona ereceğine, burnunuz çok fazla kanarsa zarara uğrayacağınıza işarettir.

KANARYA
Rüyada kanarya kuşu görmek; hırs ve kavgaya, çok uzun süreli bir yeni aşk yaşayacağınıza işarettir.

KANDİL
Rüyada kandil görmek; evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, sağlığınızın yerinde olacağına, yakın zamanda servet sahibi olacağınıza işarettir.

KANDİL SİMİDİ
Rüyada kandil simidi görmek; çok temiz ve güzel bir haber alacağınıza işarettir.

KANGREN
Rüyada bir yerinizin kangren olduğunu görmek; çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı veya akrabanızı kaybedeceğinize işarettir. kangren olan yerinizin kesildiğini görmek; üzerinizdeki sıkıntının kaybolacağına, huzura ereceğinize işarettir.

KANSER
Rüyada kanser olduğunu görmek; kendinize iyi bakmadığınız taktirde sağlığınızın ve hayatınızın çok kötü olacağına işarettir.

KAPI
Rüyada kapıların açıldığını görmek; girişeceğiniz işlerden çok iyi sonuçlar elde edeceğinize, büyük bir şahıstan para geleceğine, gördüğünüz kapıların kapandığını görmek; hayal kırıklığına uğrayacağınıza işarettir.

KAPLAN
Rüyada kaplan görmek; çok akıllı bir düşmana işarettir.

KAPLUMBAĞA
Rüyada kaplumbağa görmek; sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

KAR
Rüyada mevsimi dışında kar görmek; hastalığa, üzüntüye, mevsiminde kar yağdığını görmek; bolluk ve bereket içinde yaşayacağınıza işarettir.

KARAKOL
Rüyada karakol görmek; endişelenmeye işarettir.

KARDEŞ
Rüyada erkek kardeşinizi görmek; uzun ömürlü olmaya ve işlerinizde birinin yardımını göreceğinize işarettir.

KARGA
Rüyada karga görmek; sizi sevdiklerinizden ayırmak isteyen düşmanların varlığına, sözünü yerine getirmeyen biri ile tanışmaya, karga ile konuştuğunu görmek; güzel bir haber almaya, kargaların bağırdığını görmek; para kaybetmeye, kötü bir haber almaya, kargayı yakaladığınızı görmek; kötü işlere gireceğinize, şafak vakti karganın bağırması, uğursuz ve kötü şeylerin olacağına işarettir.

KARINCA
Rüyada karınca görmek; uzun ömürlü olmaya, çalışkan biri olmaya ve helal mala sahip olmaya, karıncaların birşeyin üzerine toplandığını görmek; yakın tanıdıklarınızdan birinin öleceğine, ağzınızdan ve burnunuzdan karıncaların döküldüğünü görmek; öleceğinize işarettir.

KARPUZ
Rüyada karpuz görmek; sıkıntıların artmasına, karpuz ekmek; iyi bir işe başlamaya, mevsiminde karpuz yemek; üzüntülerden kurtulmaya, bozulmuş karpuz yemek; hastalığa, olmuş karpuz; helal mala işarettir.

KASIRGA
Her zaman dikkatli olmak gerektiğine işarettir.

KATİL
Rüyada bir katil veya kendini katil görmek; mutlu olmaya işarettir.

KAVGA
Rüyada kavga ettiğini görmek; geçim sıkıntısı çekmemek için çok çaba sarf edeceğinize işarettir.

KAYINBİRADER
Rüyada kayın biraderini görmek; bir mirasa konacağınıza, başarılı olacağınıza, tartışmalara işarettir.

KAYINPEDER
Rüyada kayınpederini görmek; ileride kötü yollara sapmamak için dikkat etmek gerektiğine işarettir.

KAYNANA
Rüyada kaynanayı görmek; kaynana çirkin ve huysuz ise kazanca, güzel ve iyi ise zarara işarettir.

KAZMAK
Rüyada kazdığını görmek; kötü işlerle uğraşmadığınız taktirde geleceğinizin garanti altında olduğuna işarettir.

KEDİ
Rüyada kedi görmek; erkek için kadın arkadaş edinmeye, kadın için birisinin ilan-ı aşk edeceğine işarettir.

KEFEN
Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza yada büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

KEMİK
Rüyada kemik görmek; geçinmenizi sağlayacak bir mülke sahip olacağınıza işarettir.

KESER
Rüyada keser görmek; miras alacağınıza yada yaptığınız işten fazla kazanç elde edeceğinize işarettir.

KINA
Rüyada kına görmek; sağlığınızın düzeleceğine, işlerde başarıya ve bol kazanç elde etmeye işarettir.

KIŞ
Rüyada mevsimi olmadığı halde kış olduğunu görmek; büyük bir üzüntü yaşayacağınıza işarettir. ayrıca kış ayının ilk gecesi görülen rüyanın mutlaka gerçekleşeceğini çoğu yorumcu söylemektedir.

KOYUN
Rüyada koyun görmek; bereket ve bolluk içinde yaşayacağınıza işarettir.

KÖMÜR
Rüyada kömür görmek; çok para kazanacağınıza işarettir.

KÖPEK
Rüyada bir köpeğin size havladığını görmek; korkak bir düşmandan kötü sözler işiteceğinize işarettir.

KURT
Rüyada kurt görmek; arkadaş seçerken dikkat etmeniz gerektiğine aksi taktirde zarar göreceğinize işarettir.