Rüya TabirleriRüya Yorumları - I - İ


İÇKİ
Rüyada içki ve içkili yiyecekler görmek; size büyük azap verecek bir olayın içinde kalacağınıza, ümit ettiğiniz işlerden başarı sağlayamayacağınıza, kötü bir yaşam süreceğinize işarettir.

İDAM
Rüyada idama mahkum edildiğinizi görmek; yükseleceğinize, asıldığınızı görmek; iş hayatında ilerlemeye, bol kazanca, bir topluluk tarafından asıldığınızı görmek; o topluluğa lider olacağınıza, asılırken ipin koparak yere düştüğünüzü görmek; zengin iseniz mal kaybına uğrayacağınıza işarettir.

İDRAR
Rüyada işediğinizi görmek; zina işleyeceğinize, idrarın çok fazla gelmesi; bol kazanca ve kötülüğün uzaklaşmasına, uzun süre idrar tutmak; huzursuzluğa, idrardan kan gelmesi; ayrıldığınız bir bayanla cinsi münasebete gireceğinize, ateşe işediğini görmek; şansı bol bir çocuk dünyaya getireceğinize, kendini idrar içerken görmek; şiddetli bir sıkıntıya düşeceğinize işarettir.

İFLAS
Rüyada iflas ettiğini görmek; işlerinizin yolunda gitmeyeceğine, itibarının sarsılacağına ve fakir düşüleceğine işarettir.

İĞDE
Rüyada iğde yemek; az bir kazanca, iğde satmak; halka az bir faydanız dokunacağına işarettir.

İĞNE
Rüyada iğne görmek; gören kişinin sıkıntılı olduğuna, iğnenin kırılması; işlerin bozulacağına, iğnenin kaybolması; tamamlanmamış ayrılıklara, elinde çuvaldız görmek; eşiniz hamile ise kız çocuk doğuracağına, hamile değilse yolculuğa çıkacağınıza, iğne yutmak; zarar göreceğinize, iğne ile başkasına elbise dikmek; iyi geleceğe, bir yerine iğne battığını görmek; maddi ve manevi yardım göreceğinize işarettir.

İHTİLAL
Rüyada herhangi bir ülkede ihtilal olduğunu görmek; o yıl içersinde o memlekette kıtlık olacağına, bir ihtilale katıldığınızı görmek; geçim sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

İHTİYAR
Rüyada ihtiyar bir adam görmek; mevki olarak yükselmeye, isteklerin gerçekleşmesine işarettir.

İKİZ
Rüyada ikiz görmek; yeni bir işe başlayarak para kazanmaya ve rahat bir hayat yaşamaya işarettir.

İKRAMİYE
Rüyada ikramiye aldığınızı görmek ; elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir.

İLAÇ
Rüyada ilaç içmek ; sağlığınızın iyi olacağına,müshil içtiğini görmek; hasta ise iyileşeceğine,sağlıklı ise üzerindeki sıkıntıyı atacağına,ilacın tadının acı olması; çabuk atlatılacak bir hastalığa,kendinizi ilaç yaparken görmek; işlerinizin düzeleceğine işarettir.

İLAN-I AŞK
Rüyada herhangi birine ilan-ı aşk ettiğinizi görmek; son zamanlarda kötü bir hayat sürdüğünüze,hem kandinizi hemde etrafınızı düşünmeniz gerektiğine işarettir.

İMAM
Rüyada imam görmek; iyi bir mevkii sahibi olacağınıza,kendinizi imam görmek; saygınlığınızın artacağına, imamlık işinden atıldığınızı görmek; zengin iseniz fakir olacağınıza ve saygınlığınızın azalacağına, namaz kıldırırken yarıda bıraktığınızı görmek; başladığınız bir işi yarıda bırakacağınıza,hasta iseniz ölümünüzün yaklaştığına işarettir.

İMDAT
Rüyada imdat isteyen birine yardım etmek; bir tanıdığınızdan büyük bir iyilik göreceğinize işarettir.

İMTİHAN
Rüyada imtihandan başarı ile çıkmak; huzursuz olacağınıza, bir imtihanda müfettiş olarak bulunmak; geleceğinizin parlak olacağına işarettir.

İN
Rüyada hayvan ini görmek; çok güzel günler geçireceğinize işarettir.

İNCİR
Rüyada incir toplamak;birisi tarafından büyük bir aşk ile sevildiğinize,kuru incir yediğinizi görmek; üzüntüye, incir ağacı altında oturduğunu görmek; iyi bir insanla dost olacağınıza,incir ağacı diktiğinizi görmek; kazançlı bir işle mal ve servetinizin artacağına,incir yemek; kolay kazanca ve zengin bir karşı cinse işarettir.

İNEK
Rüyada inek görmek; kadın için yuva kurmaya,erkek için zengin olmaya ve sevinçli olayların yakında olduğuna, inekten süt sağdığınızı görmek; başladığınız işlerde başarı sağlayacağınıza, ineğinizin öldüğünü görmek; eşinizi öleceğine, ineğinizi satmak; eşinizden ayrılacağınıza işarettir.

İNSAN ETİ
Rüyada insan eti yemek; söylediğiniz kötü bir sözden başınızın büyük derecede belaya gireceğine işarettir.

İNTİHAR
Rüyada intihar etmek; gençlik yıllarının sıkıntılı,yaşlılığın ise rahat geçirileceğine, birini intihar ederken görmek; üzücü bir haber almaya, intiharı düşünmek; kötü günlerin geride kalacağına işarettir.

İP
Rüyada ip görmek; zorluklarla karşı karşı gelmeye,örülmüş ip; güzel haberlere işarettir.

İRİN
Rüyada bir yaradan irin çıktığını görmek; iftiraya maruz kalınacağına,irin kanlı olursa; haram mala,üzüntüye,irini dilinizle yaladığınızı görmek; başkalarının hakkını yiyeceğinize ve kötü işlere gireceğinize işarettir.

İSHAL
Rüyada ishal olduğunu görmek; paranızı yok yere har vurup harman savuracağınıza işarettir.

İSKELET
Rüyada iskelet görmek; mal ve mülk sahibi olacağınız kazançlı bir işe gireceğinize işarettir.

İŞÇİ
Rüyada işçi görmek; kazanca işarettir.

İŞKEMBE
Rüyada işkembe yemek; bol kazanca, işkembe ve bağırsak aldığını görmek; elinize haram mal geçeceğine işarettir.

İŞKENCE
Rüyada birisine işkence yapıldığını görmek; kötü haberler alacağınıza, kendinize işkence edildiğini görmek; içinizdeki sıkıntıları eğlenerek dışarı atmanız gerektiğine işarettir.

İTFAİYE
Rüyada itfaiye görmek; hakkınızda yapılan dedikoduları artık umursamayarak üzülmeyeceğinize işarettir.