Rüya TabirleriRüya Yorumları - H


HABER
Rüyada birisinden iyi bir haber aldığını görmek; aşka yada güzel bir arkadaşlığa, haberi vereni görürseniz; o kişi tarafından yardım göreceğinize, yapacağınız işte tedbirli davranmanız gerektiğine işarettir.

HACİZ
Rüyada eşyanızın haciz edildiğini görmek; çok temiz bir haber alacağınıza işarettir.

HAKİM GÖRMEK
Rüyada hakim görmek; sözün geçmesine, güler yüzlü hakim görmek; rüyayı görenin temiz kalpli olduğuna, asık yüzlü hakim; kötü olaylara, kendini hakim olarak görmek; işlerinizde iyiye giderek hatır sahibi olacağınıza işarettir.

HALI
Rüyada halı görmek; bolluk ve bereketin artacağına, halısının küçük olduğunu görmek; ömrünün kısaldığına, halı sermek; iyi, halı toplamak; kötü şeylere işarettir.

HALICI
Rüyada halıcı görmek; kötü işlerle uğraşmaktan vazgeçmeniz gerektiğine yoksa zarar göreceğinize işarettir.

HAMAL
Rüyada hamal görmek; yüksek mevki sahibi sözü geçen bir insan olmaya aynı zamanda üzülmeye işarettir.

HAMAM
Rüyada hamam görmek; bir sebepten dolayı kederlenmeye, hamamda ılık suyla yıkandığını görmek; borçlarınızı ödeyerek rahatlayacağınıza, sıcak su ile yıkanmak; işlerde zorluğa, tellak tarafından kurulandığını görmek; üzüleceğiniz bir olayı duymaya, hamamın suyunu pis görmek; sevdiğiniz bir arkadaşınızı kaybedeceğinize, hamamdaki yıkanılan suyu içtiğini görmek; sağlığının bozulacağına, hamamcı olduğunuzu görmek; mutlu bir evliliğe, hamamda yıkandığınızı görmek; bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, karanlık bir hamam görmek; işlediğiniz bir suçtan dolayı hapis yatacağınıza işarettir.

HAMSİ
Rüyada hamsi görmek; iş ve aile ortamında mutluluğa ve umulmadık bir zenginliğe işarettir.

HAN
Rüyada han görmek; hayvan ve mal sahibi olmaya, çok fazla seyahat edeceğinize, hana girmek; rüyayı gören hasta ise öleceğine,seyahat etmeye, han yaptırmak; çok zahmet çektikten sonra rahata kavuşmaya, han yıkmak; fakirlik çekmeye işarettir.

HAPİSHANE
Rüyada hapishane görmek; geçim sıkıntısı çekmeye, hile ve dolandırıcılığa, mahkum olmaya, hapse girdiğini görmek; zeki bir insan ile iş hayatınızda ilerlemeye, iradenize hakim olmanız gerektiğine aksi taktirde dostlarınızla söyledikleriniz yüzünden aranızın açılacağına, hapisten bir mahkumun çıktığını görmek; bağımsızlığınızı kazanacağınıza, karanlık bir zindan görüp oradan çıkamadığınızı görmek; ölüme işarettir.

HAPŞIRMAK
Rüyada hapşırdığını görmek; uzun ömürlü olmaya, fakir ise durumunun düzeleceğine, hasta ise iyileşeceğine işarettir.

HARABE
Rüyada harabe görmek; sıkıntıya ve kedere, kendinin bir harabede olduğunu görmek; rüyayı gören kişinin başına bir felaket geleceğine işarettir.

HARAÇ
Rüyada kendinizi haraç verirken görmek; ertesi günün akşamı moralinizi bozacak bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.

HAREM
Rüyada kendinizi haremde görmek; mutlu bir evlilik yaşayamayacağınıza işarettir.

HAREM AĞASI
Rüyada harem ağasından haber almak; haberin aynı şekilde normal hayat dada geleceğine, haremağasının bir şey verdiğini görmek; kazancınızın artacağına, kendinizi harem ağası olarak görmek; iş hayatında rakiplerinizi geçeceğinize işarettir.

HARP
Rüyada harp görmek; birisini aldatmaya çalıştığınıza, bazı isteklerinizin olduğuna, bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkacağına, askerlerin savaşması; yenen tarafın yenileceğine, harptan kaçtığını görmek; kötülüğe işarettir.

HASAD
Rüyada hasad görmek; rüyada bol şekilde hasad elde ettiğini görmek; mutluluk ve bereket içinde geçecek bir hayata işarettir.

HASTALIK
Rüyada kendinizi veya bir başkasını hasta görmek; hasta iseniz iyileşeceğinize, hasta olduğunuz halde acı hissetmediğinizi görmek; bir yıl içinde hiçbir şekilde hasta olmayacağınıza, bir tanıdığınızı hasta görmek; önemli bir davayı kaybedeceğinize, kendinizi hastalıktan çok çökmüş görmek; kuvvetinizin azalacağına ve zarar göreceğinize, vücudunuzu şişmiş bir halde görmek; hapis yatacağınıza veya sıkıntılı ve zor günler geçireceğinize, öksürüğe tutulmak; işinizde kayıba uğrayacağınıza, ağızdan kan geldiğini görmek; evlatlarından hakaret göreceğinize, kendinizi zehirlenmiş görmek; işlerinizde başarısızlığa uğrayacağınıza, zehirlenip öldüğünü görmek; uzun ömürlü olmaya ve mala mülke kavuşmaya, intihara kalkıştığınızı görmek; düşmanlarınızın olduğuna, anne ve babanızın hastalandığını görmek; insanların sizi dışlamasına, fakir düşmenize, bir hastaya hizmet ettiğini görmek; iyilik yapmaya ve herkesin taktirini kazanmaya işarettir.

HASTANE
Rüyada hastane görmek; kendinizi ve ailenizi bir tehlike içinde bıraktığınıza, hastanede gezerken hastaların yemeğinden yediğinizi görmek; hasta iseniz öleceğinize, hasta değilseniz kendinize iyi bakmadığınız taktirde hastalanacağınıza işarettir.

HAVUÇ
Rüyada havuç yemek; bozuk olan sağlığın düzeleceğine işarettir.

HAVUZ
Rüyada dolu havuz görmek; iş hayatında yükselmeye, havuzun kuruduğunu görmek; mevki sahibi bir kişinin fakir düşeceğine işarettir.

HAVLU
Rüyada havlu görmek; aileden yada yakınlardan birinin bir kız çocuğu dünyaya getireceğine işarettir.

HEDİYE
Rüyada hediye görmek; aşık olmaya yada iyi bir arkadaş bulamaya işarettir.

HENDEK
Rüyada hendek görmek; mutsuzluğa düşmeye, kendinizi hendeğe düşmüş görmek; düşmanınızdan zarar görmeye işarettir.

HEYKEL
Rüyada eşi hamile biri heykel görürse; erkek çocuk sahibi olacağına, heykeli arkasına alıp götürmek; devlet adamı ise seyahate, memur ise başarıya, sabıkalı ise hapis yatmaya, iyi bir kimse ise düşmanlarına dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

HIRSIZ
Rüyada hırsız görmek; zavallı bir insana, siyah tenli bir hırsız; çok büyük bir aşka tutulacağınıza, eve hırsızın girip birşey çaldığını görmek; o evde hasta varsa öleceğine, hırsızı yakaladığını görmek; istenilen kimse ile evlenileceğine işarettir.

HİNDİ
Rüyada hindi görmek; güzel bir habere, işlerde başarıya, sevgiliye kavuşmaya ve evlenmeye işarettir.

HİZMETÇİ
Rüyada hizmetçi görmek; itibar sahibi olmaya bazen de gizli bir düşmana işarettir.

HOROZ
Rüyada horoz görmek; bilgin insanlarla birlikte olarak onlardan faydalanmaya işarettir.

HURMA
Rüyada hurma görmek; mala mülke ve sevgiliye kavuşmaya işarettir.