Rüya TabirleriRüya Yorumları - G


GAM
Rüyada gamlandığını görmek; yakında feraha kavuşacağınıza işarettir.

GAMZE
Rüyada gamzeli birini görmek; sevdiğiniz insana hislerinizi açacağınıza işarettir.

GAR
Rüyada istasyon garı görmek; bir seyahate çıkacağınıza işarettir.

GARAJ
Rüyada bir araba garajı görmek; seyahat hakkında kurduğunuz hayallerinizin gerçekleşeceğine işarettir.

GARDROP
Rüyada gardrop görmek; mevkinizin yükseleceğine ve evleneceğinize işarettir.

GARSON
Rüyada garson görmek; önemli bir mektup ve haber alarak sevineceğinize, garsonluk yaptığınızı görmek; hoş olmayan sebeplerden dolayı ev değiştireceğinize, hal ve hareketlerinizi beğenmeyenlerin çoğaldığına, şarkı söyleyen bir garson görmek; beklenmedik bir misafir geleceğine işarettir.

GAZETE
Rüyada gazete görmek; sevdiğinizden mektup ve haber alacağınıza, aynı zamanda doğru bir insan olmanız gerektiğine, gazete okumak; sonucu dedikodu olacak boş işlerle uğraşacağınıza işarettir.

GAZOZ
Rüyada gazoz içmek; üzüntüye düşmeye, gazoz almak; kederleneceğiniz bir iş yapacağınıza, gazoz satmak veya vermek; etrafınızdakileri kederlendirecek bir iş yapacağınıza işarettir.

GEBE
Rüyada kadının kendini veya başka bir kadını gebe olarak görmesi; gebe kalmaya, mide bulantısı varsa kız çocuğa, mide bulantısı yoksa erkek çocuk doğuracağına, bir erkeğin kendini gebe görmesi; endişe ve üzüntüye işarettir.

GECE
Rüyada gece olduğunu görmek; hırsızlara dikkat etmek gerektiğine, mehtaplı gece görmek; mutluluğa, evini karanlık görmek; uzun ve zahmetli bir yolculuğa çıkacağınıza, gecenin birdenbire aydınlanması; sıkıntıdan kurtulmaya, aydınlık iken her yerin birdenbire karardığını görmek; işlerinizin birdenbire bozulup üzüntüye düşeceğinize işarettir.

GELİN
Rüyada gelin görmek; yakın zamanda elinize mal ve para geçeceğine, genç ve güzel gelin; helal kazanca, yaşlı ve çirkin bir gelin; haram kazanca, evli kadın kendini gelin olmuş görürse bir kız çocuğu doğuracağına işarettir.

GELİNLİK
Rüyada gelinlik görmek; bekarlar için evlenmeye, evliler için kazancın artacağına, bazı yorumculara göre ise gelinlik bekarlar için murada ermeye, evliler için rüyayı görenin öleceğine işarettir.

GEMİ
Rüyada kendini gemi ile karaya yanaşırken görmek; üzüntü ve kederden kurtulmaya, geminin batması;bir akrabanın ölümüne işarettir.

GİRDAP
Rüyada girdaba düştüğünüzü görmek; felakete uğrayacağınıza, düşülen girdaptan kurtulmak; uğrayacağınız felaketten kolayca kurtulacağınıza işarettir.

GÖK
Rüyada göğe çıkıp ya kapısını kapalı görmek; arzuların gerçekleşmeyeceğine, yürüyerek göğe çıkmak ve tekrar yere inmek; ecelin yaklaştığına, başını göğe kadar yükselmiş görmek; kendine göre çıkabileceği en yüksek makama çıkacağına, gökten bir ses geldiğini görmek; güzel bir haber almaya, bir merdivenle göğe çıktığını görmek; büyüklerden yardım görmeye işarettir.

GÖKKUŞAĞI
Rüyada gökkuşağı görmek; fakirin zenginleşeceğine, hastanın iyileşeceğine, girilen her işte başarı elde edilerek istenilen herşeye kavuşmaya işarettir.

GÖL
Rüyada göl görmek; göl suyu berrak ve temiz ise iyi şeylere, bulanık ve kirli ise üzüntü ve zarara işarettir.

GÖMÜLMEK
Rüyada diri diri mezara gömüldüğünüzü görmek; düşmanlarınızı alt edeceğinize, bir çukura gömülmek; bir nedenden dolayı hapse girerek sıkıntıya düşüleceğine, gömüldüğü yerden çıkmak; hapisten yada sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

GÖZ
Rüyada siyah göz görmek; mutluluğa, mavi göz; yardımseverliğe, yeşil göz; kötü huya, ela göz; olumlu düşünceye, gözlerini kör görmek; büyük bir sıkıntıya uğrayacağınıza, kör bir kimsenin gözlerinin gördüğünü görmek; tüm dertlerinden kurtulacağına, bir gözünün kör olduğunu görmek; bir oğlunun veya kardeşinin ölümüne yada malının bir bölümünü kaybedeceğine işarettir.

GÖZLÜK
Rüyada gözlük takmak; kişi bekarsa evliliğe, çalışan biriyse terfi edeceğine, fakirse zengin olacağına, tüccarsa daha fazla kazanca, maphusda olan için kurtuluşa, hastanın iyileşeceğine, gözlüğün kırılması ve kaybolması kötüye işarettir.

GREV
Rüyada bir yerde grev yapıldığını görmek; büyük bir tehlike ile karşı karşıya gelineceğine işarettir.

GRİP
Rüyada kendinizi grip olmuş görmek; dinlenmeniz gerektiğine işarettir.

GURBET
Rüyada gurbete düştüğünüzü görmek; kendi kendinize gözünüzde büyüyen işlerin başladıktan sonra çok kolay olacağını göreceğinize işarettir.

GUSÜL ABDESTİ
Rüyada gusül abdesti aldığınızı görmek; yapılan hatalardan dönmeye, kışın soğuk su ile gusül abdesti almak; hastalığa tutulmaya, sıcak su ile almak; hastalıktan kurtulmaya, hayırlı işlere işarettir.

GÜL
Rüyada kırmızı gül görmek; yüksek mevkiye ve sözünün geçmesine, sarı gül; açık saçık bir kadınla tanışmaya, beyaz gül; mutlu bir geleceğe işarettir.

GÜLMEK
Rüyada güldüğünü görmek; üzülmeye ve sıkıntıya, kahkaha ile gülmek; daha kötü üzülmeye, tebessüm etmek; hayırlı müjdeler alınacağına işarettir.

GÜMÜŞ
Rüyada gümüş görmek; rahat bir hayat sürmeye, temiz ve parlak gümüş görmek; güzel ve sevindirici bir habere, kirli ve paslı gümüş; doğru olmayan haberler duymaya işarettir.

GÜNDÜZ
Rüyada kendini gündüz ve aydınlık içinde görmek; o gün yapacağınız bütün işlerde başarı sağlayacağınıza çok güzel işler yapacağınıza işarettir.

GÜNEŞ
Rüyada güneş görmek; ilim yolunda mevki sahibi bir kişi olunacağına işarettir.

GÜNEŞ TUTULMASI
Rüyada güneşin tutulduğunu görmek; işinizin tehlikede olduğuna yada aile dışında birinin ölümüne işarettir.

GÜRÜLTÜ
Rüyada rahatsız edici bir gürültü duymak; hayatınızın bir süre düzensiz bir hal alacağına işarettir.

GÜVERCİN
Rüyada kendisine güvercin verildiğini görmek; uzak bir yerden yardım görmeye, güvercine ateş etmek; bir kadına iftira atmaya, güvercin eti yemek; eline para geçmesine, kendisine bir güvercinin uçarak geldiğini görmek; uzak yerden güzel bir haber almaya, başına ve omuzuna güvercin konduğunu görmek; bir mutluluğa, güvercin tutmak; bekar ise evlenmeye, evli ise kız çocuğunun olacağına, güvercin öldürmek; kötü şeylere işarettir.