Rüya TabirleriRüya Yorumları - D


DAĞ
Rüyada dağ görmek; evlat sahibi olmaya ve seyahate çıkmaya, rüyada kendini dağda görmek; isteklerinin teker teker yerine geleceğine, dağdan aşağı indiğini görmek; işsizliğe yada yolculuğa çıkmaya, dağ başında olmak; düşmandan zarar görmemeye, dağdan aşağıya yuvarlanmak; iş yaşamında kötü sonuçlara ve fakirliğe işarettir.

DALGA
Rüyada dalga görmek; bir şey için üzülmeye, bir hilebazla karşılaşmaya, hazırlıklı olmak gerektiğine işarettir.

DALGIÇ
Rüyada dalgıç görmek; fazla paraya ve berekete, dalgıcın suya daldığını görmek; o civardaki halkın zengin olacağına işarettir.

DANS
Evinizde aile içerisinde dans etmek; bir servete kavuşarak mutlu bir hayat süreceğinize, karınızla dans etmek; iş çevresinde itibarınızın artacağına işarettir.

DANSÖZ
Rüyada dansöz görmek; içinizdeki sıkıntının gün sonunda başka bir topluluğa katılarak dağılacağına işarettir.

DAR AĞACI
Borçlarınızı ödeyeceğinize, yapmak istediğiniz işte başarılı olacağınıza,kendinizi sıkmamanız gerektiğine, kendinizi dar ağacında görmek; bol kazançlı bir işe girmeye işarettir.

DARBUKA
Rüyada darbuka görmek, kayıp olan bir tanıdığınızın döneceğine, mutsuzlukla birlikte söhrete ve evliliğe işarettir.

DAVUL
Rüyada davul görmek mal mülk edinmeye, davul sopası; gerek dünya gerekse ahirette mutluluğa, davul sesi duymak; iyi haberlere, davul çalmak; sebepsiz üzüntüye işarettir.

DAYAK
Rüyada dayak yemek; dayağı atan kişinin size kuvvet vereceğine, maddi ve manevi olarak güçlü olacağınıza işarettir.

DEDE
Rüyada dedenizi görmek; önemli bir insanı evinizde ağırlayacağınıza işarettir.

DEDİKODU
Dedikodu yapan birini görmek; görülen kişilerle arkadaşlığın başınıza kötü şeyler getireceğine işarettir.

DELİ
Rüyada deli görmek; bulunduğunuz çevrede veya aile içinde bir cinayet yada intihar olacağına işarettir.

DENİZ
Rüyada deniz görmek; çok rahat ve huzurlu bir hayat sürmeye, uzun ömre, durgun deniz; yaşam boyunca huzurlu olunacağına, dalgalı deniz; tehlikeye maruz kalınacağına, yeşil ve mavimsi bir deniz; aşk ve iş hayatında başarıya, denizde bir gemici görmek; uzun ve tehlikeli bir yolculuğa, fırtınalı deniz; bir iş yapıp bundan iyi para kazanacağınıza fakat sonucunda zarara uğrayacağınıza, denize düşmek; sağlıklı ve güçlü olmaya, denizi kararmış görmek; tehlike içersinde bulunduğunuza, denizin birini içine çektiğini görmek; o kişinin yakın bir zamanda ölümüne, kendini denizde yüzerken görmek; işlerinizde engelle karşılaşacağınıza, sandal ile denizde gezmek; üzerinde olduğunuz işin sizin için hayırla sonuçlanmayacağına, boğulurken su üstüne çıkmak; birisi tarafından korunacağınıza ve maddi gücünüzün artacağına işarettir.

DEPREM
Rüyada deprem görmek iyi değildir. Kişinin para ve mal kaybına uğrayacağına, sıkıntılar çekip iflas edeceğine işarettir.

DERE
Rüyada dere görmek; kazancınızın iyi miktarda ve sürekli olacağına. eğer dereyi gören genç bir erkek ise yaşadığı çevreden uzaklaşacağına, orta yaşlı ise uzun seneler haber alamadığı eski bir dostu ile ansızın karşılaşacağına, yaşlı ise uzaklardan güzel haberler alınacağına işarettir.

DEV
Rüyada dev, peri, şeytan görmek; en üst mevkiye yükselerek zengin olmaya ve yalan bir haber duymaya işarettir.

DEVE
Rüyada deve görmek; uzun süreli bir kedere işarettir.

DİL
Rüyada dil görmek; dedikoduculuğa ve boş boğazlığa işarettir.

DİLENCİ
Rüyada dilenciye ekmek vermek; ikiyüzlülüğe, dilenciye su vermek; sarf etmiş olduğu sözlerden zarar göreceğine, kapıdan dilenciyi kovmak; kötü bir iş yapacağına, dilenciyi dövmek; muhtaç olunacak kadar kötü duruma düşeceğine, kendini dilenci görmek; zengin olmaya işarettir.

DİLSİZ
Rüyada kendinin dilsiz olduğunu görmek; huzura erişileceğine, dilsizleri konuşurken görmek; kısa bir süre içinde elinize para geçeceğine, dilsizi bağırırken görmek; hayatta ileri gidileceğine, dilsiz kadın ise başarıya, ihtiyar ise kazanca ve refaha, kız ise sıkıntılı habere, dilsiz annesi ise bekarlar için iyi habere, babası ise yapılması planlanan işte başarılı olunacağına işarettir.

DİPLOMA
Rüyada kendinizi diploma alırken görmek; örnek bir insan olarak başarılarınızın takdir edileceğine işarettir.

DİŞ
Rüyada dişlerin dökülmesini görmek; uzun ömre, üst dişlerin düşmesi; gelirin artacağına, diş kucağa düştü ise erkek çocuk sahibi olmaya, yere düştü ise ölüme ve kötülüğe, alt dişlerin düşmesi; hüzne ve sıkıntıya, diş sallanması; hastalığa, diş çıkarmak; mala, kaybolursa ayrılık ve ölüme; diş ağrısı; akrabalardan birinin başına kötülük geleceğine, dişin çıkıp yerinin ağrıması ise uzaktan bir akrabanın ölümüne işarettir.

DİŞÇİ
Rüyada dişçi görmek; sıkıntılı bir zamanda uzanan bir dost elinin sizi teselli edeceğine, kendinizi diş çektirirken görmek; ölüm haberi alacağınıza işarettir.

DOĞUM
Rüyada birinin doğum yaptığını görmek; çok iyi bir haber alıp sevinileceğine, normal doğum yaptığını görmek; çok yakında mutlu olacağınız hayata başlayacağınıza, ölümlü doğum görmek; bir yakınınızın öldüğü haberinin geleceğine işarettir.

DOĞURMAK
Rüyada kendisinin doğurduğunu görmek; zengin olmaya, bir kızın çocuk doğurduğunu görmek; istenilen işin gerçekleşeceğine, bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmek; kötü söz duymaya ve tehlikeye, bir erkek karısının erkek çocuk doğurduğunu görürse; kız çocuk sahibi olur, sayet erkek kız doğurduğunu görürse erkek çocuk sahibi olur. erkek karısının ölü çocuk doğurduğunu görürse; karısı hastalanır yada ölüm tehlikesi vardır, erkek kendisinin erkek çocuk doğurduğunu görürse; çok uzun sürmeyecek bir geçim sıkıntısı çekmeye, kadın hamile olmadığı halde doğurursa; kocasının beklenmedik bir zamanda çok zengin olacağına, kadın erkek çocuk doğurduğunu ve hemen konuşmaya başladığını görürse; ölüme, doğumun çok zor gerçekleşmesi; ümitsizliğe ve mutsuzluğa, doğum sancıları çekmek; mutsuzluk ve huzursuzluğa işarettir.

DOKTOR
Rüyada doktorun hasta evine girdiğini görmek; hastanın iyileşeceğine şayet hasta değil ise hastalanacağına, muayene olmak; sağlığa, doktor ile konuşmak; gizli bir olayı öğrenerek üzüleceğinize, doktordan ilaç almak; bir iftiradan kurtulacağınıza işarettir.

DOLAP
Rüyada dolap görmek; masraflarınızı kısmadığınız takdirde sıkıntı çekeceğinize işarettir.

DOLMA
Rüyada dolma yemek; hastalık ve yalan habere işarettir.

DOMATES
Rüyada domates yemek; mevsiminde ise iyi kazanca, mevsiminde değil ise zarara uğramaya işarettir.

DOMUZ
Rüyada domuz görmek; kötü kimselerle ilişkiye girerek maddi ve manevi zarara uğrayacağınıza işarettir.

DONMAK
Rüyada soğuktan donduğunu görmek; bir hastalığa yakalanmaya ve dost kaybına uğramaya işarettir.

DUA
Rüyada dua ettiğinizi görmek; dualarınızın kabul edeceğine, çok sevdiğiniz bir dostunuzdan ayrılacağınıza ve onun ölüm haberini alacağınıza işarettir.

DUL
Evli bir kadının kendisini dul kalmış görmesi; kadının kocasının kendisinden önce öleceğine işarettir.

DUMAN
Rüyada dumandan boğulduğunu görmek; ümitsizliğe, zor durumlara düşüleceğine, kavgadan sakınmak gerektiğine ve düşmanın tehdidi altında kalınacağına işarettir.

DUT
Rüyada dut ağacı görmek ve dut yemek; aile ortamında huzursuz olacağınıza, bir olaydan dolayı endişe ve merak duyacağınıza işarettir.

DUVAK
Rüyada duvak görmek; murada ermeye işarettir.

DUVAR SAATİ
Rüyada duvar saati görmek; işlerin yolunda gideceğine, saati durmuş görmek; ölüm haberi alınacağına işarettir.

DÜDÜK
Rüyada düdük görmek; çok sevindirici bir haber almaya, düdük sesi duymak; ölüm haberi almaya, polis düdüğü; evlilik düşündüğünüze, tren düdüğü; yolculuğa, vapur düdüğü; misafire işarettir.

DÜĞÜN
Rüyada düğün görmek; büyük bir zat tarafından zarara uğrayacağınıza işarettir.

DÜKKAN
Rüyada dükkan görmek; bütün hedeflerin gerçekleşeceğine, bir dükkanda oturduğunuzu görmek; bir nimete kavuşmaya, dükkan kiralamak;beklenmedik bir anda mirasa konmaya, içi müşteri dolu dükkan görmek; üzerinde olduğunuz işin çok gelişeceğine, boş dükkan görmek; çok yakında iflas edeceğinize, dükkandan alışveriş etmek; sonucu olumlu bir ticari faaliyete başlayacağınıza, dükkan taşımak; aile arasında hoşluğa, yanan dükkan görmek; mal kaybına, dükkandan çıkmak; aile fertlerinden birinin evleneceğine, dükkanı yıkılırken görmek; işlerin kötü gideceğine, ailece huzursuzluklara, rakipler tarafından tehdide, su başmış dükkan görmek; gelir bolluğuna, dükkan kirası ödemek; bir dost tarafından yardım görmeye, dükkan sahibi pazarlığa girişmek; bir kadın iftirasına uğramaya işarettir.

DÜŞMAN
Rüyada düşman görmek; evinde veya işinde bir tehlikeye, kavgadan kaçınmak gerektiğine, bir düşman ile konuştuğunu görmek; olası bir tehlikeden kurtulmaya, düşman ile kavga etmek; gurur ve kibir yüzünden sevilmediğine, düşman ile eğlenmek; size bir komplo kurulduğuna işarettir.

DÜŞMEK
Rüyada suya düşmek; ölüm tehlikesi atlatacağınıza, herhangi bir şeyin bir yerden düştüğünü görmek; takip ettiğiniz işten beklediğiniz sonucu alamayacağınıza, kendinizi kayıp düşerken görmek; işlerinizde sizi çekemeyen düşmanlarınızın olduğuna işarettir.