Rüya TabirleriRüya Yorumları - C - Ç


CAM
Rüyada cam görmek; hislerinizdeki gelişmenin mantığınızla yükseleceğine, camın kırıldığını görmek; eşin öleceğine işarettir.

CAMİ
Rüyada cami görmek; temiz bir imana ve zengin olmaya, camide namaz kıldığınızı görmek; muradınıza ereceğinize işarettir.

CEHENNEM
Rüyada cehennemi görmek; aile içinde geçimsizliğe, sıkıntıya, fakirliğe işarettir.

CENAZE
Rüyada cenaze alayını takip etmek; Yeni bir hayat kurmaya, yeni bir eşle tanışarak çocuk sahibi olmaya, cenazede kalabalık görmek; cenaze sahibinin bir işte en üst düzeye geleceğine, cenazenin uçtuğunu görmek; o civardan önemli birinin öleceğine,cenazenin bir yere bırakılmış olduğunu görmek; ölü tanıdık değil ise rüyayı görenin hapis yatacağına, cenaze taşımak; yüksek mevkide bir insan ile tanışarak ondan fayda görmeye, cenaze arkasından ağladığını görmek; sonunun iyi olacağına, cenaze işleri ile uğraşmak; görenin düğün hazırlıklarına girişeceğine işarettir.

CENNET
Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir.

CESET
Rüyada ceset görmek; aileden yada akrabalardan birinin ölümüne işarettir.

CEVİZ
Rüyada ceviz görmek; gömülü bir servete, ceviz ağacı; kötü bir adama, ceviz yemek; önemli bir hastalığa tutulmaya, ceviz toplamak; yanlış bir hareketinizle birilerinin kavgasına sebep olacağınıza, ceviz ağacının kuruduğunu görmek; sıkıntıya düşmeye işarettir.

CEYLAN
Rüyada ceylan görmek; ticarette başarıya, ümit edilmeyen biri ile evlenmeye, ceylanı avlamak; üzüntüye, ceylanın koştuğunu görmek; karşılıksız aşka yakalanmaya işarettir.

CEZVE
Rüyada cezve görmek; dedikoduya maruz kalmaya, zengin olmaya ve bir yakının düğününde bulunmaya işarettir.

CIMBIZ
Rüyada cımbız görmek; istediğiniz işte rakiplere karşı zafer kazanacağınıza işarettir.

CİĞER
Rüyada ciğer görmek; cesarete, birinin ciğerini yemek; hazır mala sahip olmaya, akciğer; huzur ve sevince, akciğerin koptuğunu görmek; yakın zamanda ölüme, karaciğer; mal varlığına kavuşmaya ve evlat sahibi olmaya, karaciğerin dışarıya çıkması; gurbete gitmeye işarettir.

CİNSEL
İLİŞKİ Rüyada cinsel ilişkide bulunmak; büyük bir rütbeye yükselmeye ve sıkıntıdan kurtulmaya , düşmanla cinsel ilişkide bulunmak; cinsel ilişkide bulunulan düşmanın mağlup edileceğine, tanıdık biri ile cinsel ilişkide bulunmak, dostlara karşı iyi davranmaya, tanınmadık biri ile cinsel ilişkide bulunmak; üzüntüden kurtulmaya, bir hayvanla cinsel ilişkide bulunmak; arzu edinilenin daha üstünde bir yere gelmeye, cinsel ilişkide bulunmak istediği kadını erkek olarak görmek; arzu ve isteğe kavuşamamaya, kötü yoldaki bir kadınla cinsel ilişkide bulunmak; haram mala, arkadan cinsel ilişkide bulunmak; istenilen şeyin yerine gelmeyeceği gibi elindeki malında yok olacağına, rüyada küçük bir kız çocuğu ile cinsel ilişkide bulunmak; başınıza kötü bir şeyin geleceğine, güzel bir kadın ile cinsel ilişkide bulunmak; iyiye, bir ölü ile cinsel ilişkide bulunmak;ölüme ve ilişkiye girilen kimse ile aynı mezarlığa gömülmeye işarettir.

CİN
Rüyada cin görmek; hilekar birine, cini yakında görmek; hayal kırıklığına işarettir.

CİNAYET
Rüyada cinayete tanık olmak; tedbirli olmanıza, kimse için kötü konuşmamanız gerektiğine, komşularınızın birinin evinde hırsızlık olayının olacağına işarettir.

CİVCİV
Rüyada civciv görmek; erken yaşta yuva kurup çocuk sahibi olmaya ve çok mutlu olmaya işarettir.

CUMHURBAŞKANI
Rüyada cumhurbaşkanını görmek; ne muradınız varsa hepsinin gerçekleşeceğine, umduğunuzdan daha mutlu olacağınıza işarettir.

CÜCE
Rüyada cüce görmek; düşmanı yenmeye, cüce bir kadınla veya erkekle görüşmek; dolandırıcı biri ile yapılacak işten zarar görmeye işarettir.

CÜZDAN
Rüyada boş bir cüzdan görmek; hayallerinizin gerçekleşmeyeceğine, dolu cüzdan görmek; hayatınızın ferah olacağına ve geçirdiğiniz bir hastalık yüzünden uzun bir tedavi göreceğinize işarettir.

ÇADIR
Rüyada çadır görmek; yolculuğa, eşe ve eve işarettir.

ÇAĞIRMAK
Rüyada birisini çağırdığı görmek; birileri ile tartışmaya işarettir.

ÇAĞIRILMAK
Rüyada birisi tarafından çağırıldığını görmek; kötü insanlarla arkadaşlığa, isyana işarettir.

ÇAĞLAYAN
Rüyada çağlayan görmek; mevki sahibi birinden yardım görerek yükselmeye, çağlayanın üzerinden atlayarak geçmek; hayatta yolunuza çıkabilecek bütün engelleri aşarak başarıya ulaşmaya işarettir.

ÇAKAL
Rüyada çakal görmek; çok kötü bir insanla tanışıp zarar görüleceğine, çakal tutmak; düşmanlarla aranın düzeleceğine, çakal ile boğuşmak; tehlikeli bir insan ile kavga edeceğinize, çakal ile oynamak; görenin ailesinin birbirine çok fazla kenetleneceğine işarettir.

ÇAKI
Rüyada çakı görmek; askeri hizmette veya siyasi bir tartışmada zafer kazanmaya, aile içinde geçimsizliğe, ağzı açık çakı; düşmandan baskı görmeye, ağzı kapalı çakı; kötü bir davranışla karşılaşmaya ve tehlike atlatmaya işarettir.

ÇAKMAK
Rüyada çakmak görmek; kuvvete, evlenmeye, kadın için erkek çocuk sahibi olmaya, çakmakla sigara yakmak; bir ihanete uğramaya, çakmağı yakmak için uğraşmak ama yakamamak; nefret ve kıskançlığa işarettir.

ÇALI ÇIRPI
Rüyada çalı çırpı görmek; kötü bir haber alınacağına işarettir.

ÇAMAŞIR
Rüyada temiz çamaşır görmek; para biriktirmeniz gerektiğine, kirli çamaşır görmek; utanacağınız bir davranışta bulunacağınıza işarettir.

ÇAMUR
Rüyada çamur görmek yada yapmak; iyi niyete, çamurla ev ve duvar yapmak; güvenilir biri ile tanışmaya, çamur yemek; bir miktar mala, çamur sürmek; önemli bir hastalığa ve fakirliğe düşmeye işarettir.

ÇAN
Rüyada çan görmek; çok kötü bir haber almaya, hayvanların boynundaki çan; iyi bir kimse ile dostluğa, çan çalmak; bir felaketten kurtulmaya veya kötü bir davranışa şahit olmaya işarettir.

ÇANTA
Rüyada çanta görmek; sıkıntıya düşüleceğine işarettir.

ÇAPA
Rüyada gemici çapası görmek; sıkıntıların sona ereceğine, zengin olmaya ve aşkta başarıya işarettir.

ÇARIK
Rüyada çarık görmek; köylüler için hayra, şehirliler için üzüntüye işarettir.

ÇARŞAF
Rüyada çarşaf görmek; en kısa zamanda hayırlı bir yuva kurmaya, kırmızı çarşaf; kadın yüzünden kavga etmeye, beyaz çarşaf; güzel biri ile evlenmeye, çarşafın yırtılması, yanması, çalınması; rüyayı gören erkek ise karısından ayrılacağına kadın ise kocasının öleceğine işarettir.

ÇATI
Rüyada çatıya çıktığını görmek; hafif bir hastalığa tutulup kısa zamanda iyileşmeye işarettir.

ÇATAL
Rüyada çatal görmek; dargın olduğunuz biri ile barışmaya, kırık çatal; başarısızlığa, çatal satın almak; kandırılmaya, ufak çatal; rahatlığa, büyük çatal; kedere işarettir.

ÇAY Rüyada dostlarla birlikte çay içmek; bu aralar hoşunuza gitmeyecek bir şeyler yaşayacağınıza, şekersiz çay içmek; hastalığa ve mutsuzluğa işarettir.

ÇEŞME
Rüyada çeşme görmek; beklemediğiniz bir yerden çok temiz haberler alacağınıza işarettir.

ÇIĞ
Rüyada çığ görmek; engellerle karşılaşmanın yakın olduğuna işarettir.

ÇIPLAK
Rüyada dindar birinin kendisini çıplak görmesi; gamdan kurtulmaya, kötü biri ise işini kaybedeceğine, aynı cinsten birini çıplak görmek; iş yaşamında başarıya, elbisesini çıkarmak; düşmana, tenhada çıplak bulunmak; dedikoduya işarettir.

ÇİÇEK
Rüyada çiçek görmek kadınlar için hamile kalmaya, renkli çiçekler; mala ve mülke işarettir.

ÇİLEK
Rüyada çilek yediğini görmek; helal kazanca, çilek toplamak; kalabalık bir misafir topluluğunun geleceğine, çilek dikmek; bir yakını yolcu etmeye işarettir.