Rüya TabirleriRüya Yorumları - B


BABA
Babanızı rüyada görmek, isteklerinizin gerçekleşeceğine, helal kazanca, rüyayı gören kişinin babası vefat etmiş ise ihtiyacı olanlara yardım etmesi gerektiğine, hayatta olan babayı ölmüş görmek,unutulmuş acıların yenileneceğine, ailede herhangi biri ile babayı kavga ederken görmek, ayrılığa, babayı hasta görmek, kazancın boş yere harcanacağına, babasını yeniden evlenmiş görmek, kısmete ve başarılı bir hayata, anne ile babayı kavga ederken görmek, aileden ayrılığa, babanızı, sizi okşarken görmek, bütün kötülüklerden uzak olarak hayatınızı sürdüreceğinize, babanızı sıkıntılı görmek, nasihatlerini dinlemediğiniz için size kırılacağına işarettir.

BACA
Evinizin bacasını tüterken görmek, evinizde bolluğa, berekete,baca temizlemek, yakalandığınız hastalıktan kesin olarak kurtulacağınıza, kirli baca görmek, düşmanlarınız tarafından kesinlikle aldatılacağınıza, bacanın yıkıldığını görmek, aile fertlerinden birinin ağır hastalığına veya bir ölüm haberine işarettir.

BADANA
Rüyada evinizin badana yapıldığını görmek, yeni kıyafetler alınacağına,badanayı kendinizin yaptığını görmek, işlerinizin iyi gideceğine, hayatta emin adımlarla ilerleyeceğinize işarettir.

BADEM
Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine görede büyük bir felakete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

BAĞIRMAK
Rüyada birine bağırdığınızı görmek, bir tehlikeye geçireceğinize işarettir.

BAĞLAMAK
Rüyada bir şeyi bağladığınızı görmek, fakirlik çekmeye ve sağlığın bozulmasına, bohça bağlamak, evinizde misafir olarak kalan birinin hırsızlığına maruz kalacağınıza, adam bağlamak, düşmanların arttığına fakat zarar veremeyeceklerine işarettir.

BAHÇE
Rüyada evinin bahçesini görmek, namusunuzun korunacağına, mal mülk edinmeye, meyva ağaçları ile dolu güzel bir bahçe görmek, nişanlanmaya ve evlenmeye, bahçeden çiçek toplamak, yapılacak olan işde destek görmeye, bahçe sulamak, sıkıntılı günler geçirileceğine, bahçeye ağaç dikmek, çok mutlu günler geçirmeye, bahçe kazmak, fakirliğe, kurumuş bahçe görmek, işlenecek bir suçtan dolayı mahkum olmaya işarettir.

BAHÇIVAN
Rüyada bahçıvana para verdiğini görmek, işlenen suçların affedileceğine, bahçıvanı yola koymak, yükselmeye, bahçıvan tutmak, hastalığa, bahçıvanla karşılaşmak, manevi yönden feraha çıkmaya işarettir.

BAHRİYELİ
Rüyada bahriyeli görmek, çok özlenilen birine yakında kavuşulacağına işarettir.

BAKAN
Rüyada bakan görmek, bir işadamının yardımını göreceğinize ve devlet kapısında istediğiniz bir işinizin olacağına işarettir.

BAKIR
Rüyada bakır görmek, şans oyunlarından para kazanmaya ve murada ermeye işarettir.

BAKİRE
Rüyada bir bakire görmek, hürmet göreceğine, rüyayı gören kişi bakire ise birleşeceği insandan beklediği saygıyı göreceğine işarettir.

BAKKAL
Rüyada bakkal görmek, Tarafsız biri olduğunuza ve herkes tarafından sevildiğinize işarettir.

BALIK
Rüyada balık görmek, kadına, sayısı belli olmayan balık görmek, fazla mala, büyük balık, devlet büyüklerinden birisi ile samimi olmaya, taze ve diri balık, genç ve güzel bir kızla tanışmaya, bulanık suda balık avlamak, büyük bir acıya, denizde ölmüş balık görmek, istenilen şeyin gerçekleşmeyeceğine, tuzlu balık, üzüntüye, tuzlu balık yemek, tehlikeli bir hastalığa, balıkçıdan balık almak, evliliğe, kokmuş balık yemek, zinaya işarettir.

BALIK AĞI
Rüyada balık ağı görmek, isteklerin gerçekleşmesine ve düşmanın zarar veremeyeceğine, balık ağına düşmek, hastalığa veya hapishaneye girmeye balık ağı, değmeyecek insanlar için hapishaneye düşmeye ve can sıkıntısına, karamsar insanlar için mutsuzluğa ve sıkıntıya işarettir.

BALIKÇI
Rüyada balıkçı görmek, aileniz ve iş arkadaşlarınızla aranızın açılacağına, parasız kalarak borçlanacağınıza, denizde balıkçı görmek, İyi bir kazanca, balıkçıların kavga ettiğini görmek, hayallerinin gerçekleşmeyeceğine, balıkçının boğulduğunu görmek, sizi bir tehlikenin beklediğine işarettir.

BALİNA
Rüyada balık ağı görmek, büyük bir iş kurma hayalinizin gerçek olacağına, büyük bir kuruluştan iş teklifi alacağınıza işarettir.

BALKON
Rüyada balkonda olduğunuzu görmek, çevrenizde kötü niyetli insanların olduğuna işarettir.

BARDAK
Rüyada bardak görmek, namus ve ahlakınızdan şüphe edenlerin olduğuna, dolu bardak görmek, güzel bir habere, hediyeye, boş bardak, kötü bir habere, yapılacak evlilikte hayal kırıklığına uğrayarak mutlu olamamaya,bardak kırıldığını görmek, hizmetinde çalışanlardan veya çocuklardan birinin ölümüne işarettir.

BAYKUŞ
Rüyada baykuşun bağırdığını görmek, ölüme, baykuş öldürmek, bir tehlike atlatabileceğine dikkat etmek gerektiğine, düşmanları yenmeye, baykuşu evinde görmek, evde birisinin hastalanacağına ve zor iyileşeceğine, Dişi baykuş, düşmana, işarettir. Baykuş hakkında bir profesörün incelemeleri ve kanıları: Baykuşun üç kere ötmesi; Hiçbir zarar ve tehlike ifade etmez.Ama üç kere öttükten sonra iki defa daha öterse yakınlardan herhangi birinin felakete uğrayacağına işarettir. Baykuş gündüz vakti gelip evinizin üstünde öterse ve aynı gün gece yarısı ve gün ışımaya bir saat kala gelipde tekrar tekrar ulursa; kendi evinizden birini veya bir sevdiğinizi kaybedeceğinize işarettir. Baykuşun uluduğu gece eğer ayışığı varsa; hiçbir felaket söz konusu değildir. Baykuş herhangi bir sokakta ve bir ağaç üzerinde uluyorsa; o sokakta kesinlikle yangın çıkacağına işarettir. Eğer baykuş yanmış bir evin üzerine konmuş ve sürekli uluyorsa; semtin insanları için bir tehlike işaretidir. İki baykuş bir evin üzerine konmuş sürekli uluyorlarsa; o evde ard arda iki kişinin öleceğine işarettir.

BEBEK
Yeni doğmuş bir bebek görmek, iyi değildir.Çok güzel giyimli bir bebek sağlıklı ve sevinçli göründüyse varolan sıkıntının önemsiz ve çabuk atlatılacağına işarettir.

BEKAR
Bekar bir kadın veya erkek görmek,başınızdan bir evlilik geçeceğine işarettir.

BEŞİK
Rüyada beşik görmek; evlenmeye ve bir çocuk sahibi olmaya, beşik vermek, kırmak veya satmak; boşanmaya, madeni beşik görmek; erkek çocuk doğurmaya, tahta beşik ise kız çocuğu doğurmaya, çocuğu beşiğe yatırmak; aile fertlerine yararlı olmaya, çocuğu beşikten almak; aileyi ihmal etmeye işarettir.

BIÇAK
Rüyada bıçak görmek; ayrılmış olduğunuz dostlara kavuşmaya, Bıçak satın almak; size tehlikeli bir oyun hazırlandığına, bıçak kaybetmek; muhtemel bir tehlikeden kurtulmaya, bıçak bilemek; iftiraya uğrayacağınıza işarettir.

BIYIK
Rüyada bıyık görmek; Mala, bıyığı büyümüş görmek; kötü habere, bıyık ve sakalığını yolduğunu görmek; fakir düşmeye, bıyığını beyazlamış görmek; girişilen işten vazgeçileceğine, bıyık çıktığını görmek; kuvvetli olmaya,

BİLEZİK
Rüyada bilezik görmek; hayırlı işlere ve erkek çocuğa, ölüde bilezik görmek; ölenin ruhunun huzur içinde olduğuna bileziği kolda görmek; merak ve sıkıntıya, bileziği kolundan çıkarmak; dostlarınızla aranızın açılacağına, bileziği kırmak; hastalığa tutulmaya ve fakirlik çekmeye işarettir.

BİNA
Rüyada bina görmek; birisinin işinden faydalanmaya , erkeğin eşi ile birleşmesine, evinin büyüdüğünü görmek; zenginliğe ve ilerlemeye, evi haddinden fazla büyümüş görmek; bir felaket geçirileceğine, evinde usta ve marangozların çalıştığını görmek; ailede boşanmaya varacak bir kavgaya işarettir.

BİT
Rüyada bit görmek; bir hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya, bit öldürmek; yakınlarından birini üzmeye, bitlendiğini görmek; dostlar edinmeye ve zengin olmaya, bitleri üzerinizden atmak; malınızı har vurup harman savuracağınıza işarettir.

BOĞULMAK
Rüyada suda boğulduğunu görmek; dikkatli davrandığı taktirde girişilecek işte başarılı olmaya işarettir.

BOMBA
Rüyada bomba görmek; çok ağır bir borç altına girmeye işarettir.

BORÇ
Rüyada borç için üzülmek; rüyayı gören kişi borçlu ise beklenmedik bir yerden gelecek para ile borçlarını ödeyeceğine işarettir.

BOŞANMA
Evli bir erkeğin rüyasında karısını boşadığını görmesi; ikisinden birisinin ölümüne, evli kadın aynı rüyayı görmüşse; karı koca arasına giren bir kişinin tartışmalara sebep olacağına işarettir.

BOYA
Rüyada boya görmek sermayenin elden gideceğine, siyah boya; kedere, mavi boya; arkadaşlığa, kahverengi boya; cesarete, gri boya; samimiyete, yeşil boya; mutluluğa, kırmızı boya; dikkat etmek gerektiğine işarettir.

BOYACI
Rüyada boyacı görmek; o evde bir yıl içinde birinin öleceğine işarettir.

BÖCEK
Rüyada böcek görmek;dedikoducu bir kadına ve zayıf düşmana işarettir.

BUĞDAY
Rüyada buğday görmek; çok tanınmış bir insan olacağınıza işarettir.

BULAŞIK
Rüyada bulaşık yıkadığınızı görmek; işlediğiniz günahlardan ve üzdüğünüz insanlardan dolayı pişmanlık duyacağınıza işarettir.

BULUT
Rüyada başınızın üstünde bir bulut olduğunu görmek; büyük bir mevkiye yükseleceğinize, koyu renk bulut; sıkıntı içine gireceğinize işarettir.

BURUN
Rüyada burun görmek; uzun ömre ve sevince işarettir.

BUZ
Rüyada buz görmek; sağlığa ve güzel haberlere işarettir.

BÜYÜK ABDEST
Rüyada büyük abdest görmek; Haram mal, hırsızlık, zarar ve ziyana, hastalığa, menfaate işarettir.